štvrtok, 24 jún 2021 00:14

Vďaka za milióny rúšok do Turca patrí priekopským dobrovoľným hasičom Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Vďaka za milióny rúšok do Turca patrí priekopským dobrovoľným hasičom Vďaka za milióny rúšok do Turca patrí priekopským dobrovoľným hasičom

Martin (17.06.2021) – Až tri milióny rúšok rozdajú po celom Martine a priľahlých obciach priekopskí dobrovoľní hasiči. Trojvrstvové bavlnené rúška poputujú do martinských domácností, sociálne znevýhodneným, do 69 miest a obcí Turca, žiakom do základných škôl v Martine a do Univerzitnej nemocnice Martin.

Pomoc a vzájomná spolupráca by mali byť hodnotami, ktoré si z pandémie odnesie väčšina z nás. Dôkazom, že tomu tak naozaj v určitých prípadoch je, je dar pre priekopských dobrovoľných hasičov vo forme 3 miliónov ochranných rúšok. „V mene nielen našom, ale všetkých Martinčanov by som chcel poďakovať za tento dar. Som si istý, že rúška v súčasnej situácii potešia tých, ktorí si ich nemôžu dovoliť a zohrajú svoju úlohu už na jeseň, keď všetci očakávajú sprísňovanie epidemiologických opatrení. Všetky rúška sú zo 100% bavlny a sú prateľné,“ priblížil šéf priekopských dobrovoľných hasičov Ľubomír Vaňko.

 

Dobrovoľní hasiči sa taktiež postarajú aj o distribúciu rúšok. „Sme veľmi radi, že hasiči intenzívne spolupracujú aj s mestom pri rozdeľovaní tohto daru. Vážime si ich vytrvalú a efektívnu prácu, ktorú nám dokazujú nielen pri povodniach a ochrane majetku, ale aj pri ochrane zdravia všetkých obyvateľov nášho mesta,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. Rúška budú distribuované sociálne znevýhodneným domácnostiam, nájdete ich vložené v Martinských novinách a do Univerzitnej nemocnice Martin. Dobrovoľní hasiči venujú časť z nich aj 69 mestám a obciam Turca.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk