Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Adresa a kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

+421910902408

Areál SIM, Hasičská ulica

036 08, Martin

Vstup

rezervácia: nie je potrebná

časová náročnosť: 120 min.

predaj lístkov: na mieste


OTVÁRACIA DOBA

Sezóna : 1.mája – 31.októbra Pondelok, Streda: zatvorené Utorok, Štvrtok, Piatok vstup so sprievodcom o 16:00 (iba do 30. septembra) Sobota, Nedeľa: vstupy so sprievodcom o 14:00 a 16:00 (o 16:00 iba do 30. septembra)

Sociálne siete

Predpoveď

Hasičské múzeum Martin - Priekopa

Múzeum hasičstva a hasičskej techniky, automobilov, výstroje a výzbroje

História a poslanie

Múzeum bolo založené Hasičským zborom Priekopa s úmyslom, aby sa široká verejnosť dozvedela o histórii hasičstva a hasičských zboroch Slovensku. Expozíciu tvorí zbierka hasičskej techniky a hasičského materiálu z 19. a 20. storočia. Zbierka je neustále zveľaďovaná a dopĺňaná členmi občianskeho združenia Hasičský zbor Priekopa.

Hasičské múzeum bolo v spolupráci s mestom Martin otvorené v roku 2014 v bývalých vojenských skladoch SIM v Priekope. V areáli sa taktiež nachádza malá ZOO farma, grilovacie zóny či občerstvenie.

Stále expozície

Prehliadka múzea pozostáva z expozície konských a ručných striekačiek, expozície motorových striekačiek, oddelenia výzbroje a výstroje, zbierky medzinárodných uniforiem a dvoch expozícií hasičských automobilov. Expozície sa nachádzajú v troch rôznych budovách v rámci areálu SIM.