Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

SZUŠ Deep úspešne otvorila školský rok

Autor: Ing. Sabina Petrovičová
Foto: Archív SZUŠ DEEP
Uverejnené: 06. september 2023

V pondelok 4. septembra sa na veľkom parkovisku na Ľadovni konal už po šestnásty krát obľúbený festival Škola volá. Opäť ho organizovala Súkromná základná umelecká škola Deep v spolupráci so Súkromným centrom voľného času Tanečného klubu Deep. V prvý školský deň ožila Ľadoveň umením, hudbou, tancom, zábavou, ale aj dobrým jedlom, kávou a dobrotami.

„Škola volá“ je akcia určená primárne pre školopovinné deti a ich rodičov. Účelom festivalu je spríjemniť deťom prvý školský deň, ktorý je častokrát depresívny až smutný. Cieľom tejto akcie je taktiež poukázať na možnosť trávenia voľného času, ktoré sú efektívnejšie ako sedenie doma pri televízii.

Počas dňa sa odprezentoval výtvarný odbor a to vytvorením nádherného muralu na zadnej časti budovy Deep Dance Centra, ktorý vytvorili naši nesmierne kreatívni pedagógovia výtvarného odboru spoločne so zapojenými deťmi. Na pódiu neustále vystupovali tanečníci a ukážky predviedli aj členovia hudobného odboru. Celý festival moderovala naša úžasná učiteľka literárno-dramatického odboru Simonka Bagalová.

Sme veľmi radi, že táto akcia, ktorú podporili poslanci Mestskej časti Ľadoveň - Jahodníky - Tomčany, je taká vyhľadávaná. Mali sme šťastie aj čo sa týka vysokej účasti, aj čo sa týka počasia, takže všetko vyšlo podľa našich predstáv“, uviedla riaditeľka SZUŠ DEEP Adriana Vrabcová.

Tento školský rok bude pre výtvarný odbor výnimočný

SZUŠ Deep otvára Základy počítačovej grafiky, konkrétne pre deti od 7.-9. ročníka. Deti sa budú učiť základy Photoshopu, Illustrator, InDesign a budú pripravení na štúdium tohto odboru na strednej umeleckej škole. Absolventovi uľahčí prácu v grafických programoch, v budúcom zamestnaní, ako sú reklamné agentúry a pod.

Okrem pútavých vystúpení na festivale Škola volá, čakali na deti rôzne atrakcie v spolupráci so Súkromným centrom voľného času TK Deep, nafukovací hrad a aj maľovanie na tvár. Samozrejme nechýbalo kvalitné občerstvenie, poctivý guľáš od poslankyne mestského zastupiteľstva Zuzky Badovej, dobrá káva a pre deti bola pripravená cukrová vata. V prípade, že deti niektorá z voľnočasových aktivít zaujala, mohli sa priamo na mieste zapísať do vybraného odboru.

Konkrétne tanečný odbor mal minulý školský rok veľmi plodný

Veľmi sa nám darilo, hneď na začiatku školského roka sme si z majstrovstiev sveta v disco dance disciplínach vo Švédsku priniesli 6 titulov majstra sveta, 1 titul vicemajstra sveta, 2 tituly II. Vicemajstra sveta. Koniec školského roka 2022/2023 patril opäť našim skvelým tanečníkom z Deepu, zúčastnili sa majstrovstiev sveta, ktoré sa konali v Chomutove. Tam sme spáchali husársky kúsok, pretože spomedzi najlepších svetových tanečných klubov z 18 krajín nenašiel Deep Dance Club premožiteľa a získal až v 4 disciplínach titul majstra, v 2 disciplínach titul vicemajstra a v 3 disciplínach titul druhého vicemajstra sveta 2023. Tento rok otvárame nový odbor, a to balet pre detičky od 5 rokov, takže sa veľmi tešíme,“ priblížila vedúca tanečného odboru Ivana Majerčíková.

S výraznými úspechmi sa môže pochváliť aj hudobný a výtvarný odbor

Novinkou v hudobnom odbore je hra na organ a harfu. Stále rozvíjame literárno-dramatický odbor, ktorý vôbec nezaostáva za ostatnými. Toto všetko odzrkadľuje kvalitu našej Súkromnej základnej umeleckej školy Deep, do ktorej sa nám v prvý školský deň prihlásilo veľa nových záujemcov.

Ambíciou školy je, aby odovzdávala žiakom a študentom všetky najnovšie trendy v umeleckom vzdelávaní. Zárukou toho sú najmä sústavne vzdelávaní pedagógovia. Naša škola je garantom odbornosti svojich učiteľov, ich kvality v metodickej práci so žiakmi,“ dodáva riaditeľka SZUŠ Deep Adriana Vrabcová.

 „Veľmi sa tomu teším, a teším sa aj z toho, že z našich lavíc tento školský rok opäť vyjde stovka úspešných absolventov,“ poznamenal na záver zriaďovateľ Miroslav Frolo.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Reklama

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama