Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

ZSSK posilní dopravu cez Veľkú noc o 27 vlakov

Autor: ZSSK
Foto: METRO
Uverejnené: 21. marec 2024

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) očakáva počas veľkonočných sviatkov zvýšený pohyb cestujúcich. V reakcii na to v dňoch 28. marca až 1. apríla 2024 vypraví posilové vlaky.

„Celkovo pridávame 27 vlakov, z toho 5 expresných a 22 rýchlikov. Našim hlavným cieľom je zabezpečiť, aby sa rodiny a priatelia zo všetkých regiónov Slovenska mohli počas sviatočného obdobia bezpečne a pohodlne stretnúť. Sme hrdí na to, že môžeme tento cieľ podporiť zvýšením kapacity našich vlakových spojení. Naše tímy pracujú na skvalitnení služieb, aby sme vyhoveli potrebám a očakávaniam cestujúcich a zároveň podporovali udržateľnú mobilitu na Slovensku. Prvý posilnený vlak pôjde už štvrtok 28. marca," uviedol generálny riaditeľ ZSSK, Peter Helexa.

Najvyťaženejšie spoje sú už teraz zarezervované na približne 71 %. ZSSK preto odporúča cestujúcim, aby si cestovné lístky zakúpili včas.

Dopravca tiež navýši kapacitu vlakov InterCity, ktoré ponúkajú najrýchlejšie a najkomfortnejšie spojenie medzi Bratislavou a Košicami. Vďaka nadväzujúcim prípojom v kľúčových uzloch sa dostanete domov ešte pohodlnejšie a bez zdĺhavého čakania na prestup v staniciach.

Najrýchlejšie IC vlaky ZSSK vás prevezú naprieč Slovenskom za približne 4 hodiny a 40 minút. Počas cesty sa o cestujúcich postará vlakový personál, vo vlaku vás čakajú kvalitné služby a reštauračný vozeň.

Vo vlakoch InterCity je preprava možná len s platným IC cestovným dokladom s miestom. Vďaka tomu sa počas Veľkej noci vyhnete tlačenici a cestovanie bude oveľa komfortnejšie. Cestovanie IC vlakom vám zaručí maximálne pohodlie a príjemnú atmosféru počas celej cesty.

Posilové vlaky pôjdu na linkách

  • Bratislava – Košice a späť: Expresy TATRAN (28. marca a 1. apríla)
  • Bratislava – Prešov (s NAD* až po Humenné) a späť: Expresy ŠARIŠAN (28. marca a 1. apríla)
  • Bratislava – Žilina a späť: Rýchliky POVAŽAN (28. – 31. marca a 1. apríla)
  • Bratislava – Zvolen a späť: Rýchliky URPÍN (28. marca a 1. apríla)
  • Bratislava – Prievidza a späť: Rýchliky BOJNICE (1. apríla)
  • Bratislava – Trenčín: Rýchliky POVAŽAN (29. marca – 31. marca)
  • Bratislava – Vrútky: Expres TATRAN (1. apríla)
  • Žilina – Košice: Rýchliky TATRAN (29. marca – 31. marca a 1. apríla)

Kompletný zoznam posilových spojení na webe ZSSK

ZSSK posilní aj medzištátne rýchliky z a na Ukrajinu R 960 ZAKARPATIA (Košice 8:46 – Mukačevo 14:00) a R 961 ZAKARPATIA (Mukačevo 14:48 – Košice 18:17) o jeden vozeň v dátumoch 22. – 29. marca a  1. – 7. apríla. Kapacita vlakov sa teda zvýši dvojnásobne.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama